Bim Bal Fiyatları 2020 ( Balkovan, Balkaşık )

Bal, doğanın ve arıların insanlara sunduğu doğal bir mucizedir. Arılar çiçeklerden ve çiçek tomurcuklarından aldıkları polenleri kendi bünyelerinde işleyerek ortaya çıkardıkları besindir. Bal oldukça faydalı bir şifa deposudur. Balın renginde,tadında ve şeker dengesinde ki farklılıklar tamamen balın oluşturulduğu çiçeklere bağlıdır. En değerli ve doğal balları üretmek için kovanlar genelde insan yerleşiminden uzak, trafiğin olmadığı yani hava kirliliğinin olmadığı ve bitki örtüsünün zengin olduğu yerlere kurulur.

Bal içerisindeki doğal şeker ile soğukta şekerlenme durumuna maruz kalır ve hakiki bal da en kolay böyle anlaşılır. Bal içinde 3 çeşit şeker vardır. Gluktoz, sakkaroz, fruktoz. Bunların dışında balın beşte biri de su ve %7 si de demir,magnezyum,sodyum, fosfor gibi mineraller, proteinler ve bir çok asitten oluşur. Normalde balın kalitesini belirleyen en önemli kısımda bu kısımdır. Normalde şeker kana hemen karışmaz ama baldaki şeker  doğal olduğundan bal direk kana karışır. Genelde enerji versin diye içilen ılık su bal karışımının hemen etki etmesinin sebebi de budur. Piyasada bir çok bal markası vardır. Bu markaların ne kadar doğal bal ürettiği reklamlarının aksine her zaman muammadır. Gerçek bal buzdolabında donar. Bundan yola çıkarak aldığımız balların gerçek olup olmadığını anlayabiliriz. 

Bim marketlerde bir kaç bal markası vardır ki size en kaliteli balları en ekonomik fiyatlara size sunmayı amaçlamışlardır. Bim Bal Markaları ; Balkovan ve Balkaşık makalarıdır. Bu markaların çeşitliliği bölge ve şubelere göre değişiklik gösterebilir.

Bim Bal Fiyatları 2020 (Güncel Fiyatlardır)

Balkovan Çiçek Balı Çıt Kapak 460 GR – 22,50 TL

Başkaşık Çiçek Balı 850 GR – 21,95 TL

Başkaşık Çam Balı 460 GR – 11,95 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

En Güncel Bim ve A101 Market Broşürlerini Sitemizde Bulabilirsiniz. Sitemizi Her Hafta Rahatça Takip Edebilmek İçin CTRL+D Yaparak Bookmarklarınıza Eklemeyi Unutmayın...
Soru ve Görüşleriniz İçin : info@bim-a101-aktuel.com
/ Wella Koleston / saç ekimi / saç ekim merkezleri