Bim Fasulye, Nohut, Mercimek Fiyatları 2020

Baklagiller sınıfına giren fasulye, nohut, mercimek, barbunya gibi besleyici özelliği fazla mineral ve vitaminler açıcından zengin bu besinler oldukça faydalı olmakla birlikte ülkemizde oldukça fazla sevilmekte ve tüketilmektedir.

Ülkemizde  İç Anadolu başta olmak üzere Güney Doğu Anadolu Bölgesi ve bir çok bölgede yetiştirilen baklagiller, içerdikleri karbonhidrat,protein ve lif içerikleriyle insanın günlük alması gereken gereksinimlerini karşılamaktadır. Dünya mutfaklarında özellikle de Türk mutfağında önemli yere sahip bu değerli besinler ülkemizde oldukça fazla yetiştirilmektedir. Kuru Fasulye kabızlığı giderir,tok tutar, kalp krizine engel olur ve  oldukça besleyicidir. Nohut, kemikleri güçlendirir, sindirimi yavaşlatabilir  ve tokluk hissi verir. Fazla tüketilmesi kabızlığa neden olabilir ama çok besleyici bir baklagillerdir. Mercimek, Kırmızı mercimek ve yeşil mercimek olamak üzere ikiye ayrılır. Kırmızı mercimek genelde çorba yapımında, yeşil mercimek ise yemeği yapılarak tüketilir. Kırmızı mercimek, cilde faydalıdır ve yaşlanmayı geciktirir, diş, kemik ve göz sağlığı için çok faydalıdır. Yeşil mercimek, ise b12 deposudur ve folik asit içerir. Vücudun kas yapısını destekler ve vücudun dinç olmasını sağlar. Barbunya, doymamış yağ asitleri ve lif açısından zengindir. Damarsal hastalıkları azaltır.Fasulyeye benzer ama tat olarak oldukça farklıdır ve daha besleyicidir. Bu nedenle doktorlar genelde emziren annelere ve diyet yapanlara barbunya tüketmelerini önerirler. Bim marketler de bu besleyici baklagiller en uygun fiyata ve yüksek kalite ile sizleri beklemektedir. Genelde bimdeki baklagillerin menşei Türkiyedir. Yerli olan bu ürünlerin yanı sıra ithal olan bi kaç üründe vardır. Örneğin bu ürünlerde biri nohuttur. Bim Nohut iki çeşittir ve biri yerli biri ithaldir(Meksika). Bim Fasulye ise yerlidir.

Bim Fasulye, Nohut, Mercimek Fiyatları 2020 (Güncel Fiyatlardır)

Saban Fasulye İri Taneli 1000 GR – 11,95 TL

Saban Beyaz Nohut 1000 GR – 11,25 TL

Saban Nohut 1000 GR – 6,75 TL

Saban Yeşil Mercimek 1000 GR – 5,95 TL

Saban Kırmızı Mercimek 1000 GR – 5,95 TL

Saban Barbunya 1000 GR – 10,75 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

En Güncel Bim ve A101 Market Broşürlerini Sitemizde Bulabilirsiniz. Sitemizi Her Hafta Rahatça Takip Edebilmek İçin CTRL+D Yaparak Bookmarklarınıza Eklemeyi Unutmayın...
Soru ve Görüşleriniz İçin : info@bim-a101-aktuel.com
/ Wella Koleston / saç ekimi / saç ekim merkezleri