Bim Pirinç, Bulgur Fiyatları 2020

Türk mutfağında bir çok yemekte kullanılan pirinç ve bulgur mineral açıdan oldukça zengin ve ekonomik birer karbonhidrat kaynağıdır. Pirinç ve bulgur gibi iki temel besin genel de herkes tarafından sevilen pilavların ana malzemesidir. Pirince göre glisemik endeksinin çok daha düşük olması nedeniyle bulgur daha sağlıklıdır. Üstelik bulgurun makarna ve una göre karbonhidrat değeri daha düşük, daha lifli bir gıdadır. Bu nedenle daha tok tutar, kana yavaş karışır ve pirince göre daha az kilo aldırır. Bulgur, pirince göre daha az kalorili ve nişasta miktarı daha azdır ve diyet yapanların şeker hastalarının pilav anlamında ilk tercihidir. Pirinçte yüksek kalorili ve besleyici olduğundan spor yapanların ilk tercihidir. İnsan vücudunun ihtiyacı olan günlük lifin karşılanmasında 1 tabak bulgur pilavı yeterlidir. Pirinç ve bulgur çeşitleri oldukça fazladır.

Ülkemizde en çok tüketilen pirinç çeşitleri; Osmancık, baldo, yasemin ve kırık pirinçtir. Ülkemizde en çok kullanılan bulgur çeşitleri; pilavlık bulgur, siyez bulguru, başbaşı bulgur, ince pilavlık bulgur, köftelik bulgur, esmer bulgur… Ülkemizde Bulgur ve pirinç üretimi tüketimi karşılayacak miktardadır. Pirinç, genelde meriç nehri ve ergene havzasında ve bazı şehirlerin akarsu kenarlarında yetiştirilir. Bulgur, İç Anadolu, Güney Anadolu civarında daha fazla üretilir.

Bim Marketlerde Efsane markasının pirinç çeşitleri ile Saban markasının Bulgur çeşitleri yer almaktadır. Uygun fiyat ve kaliteli ürünleriyle her bütçeye hitap eden Bim pirinç ve Bim bulgur güncel fiyatlarını sizler için paylaşalım.

Bim Prinç Ve Bulgur Fiyatları 2020 (Güncel Fiyatlardır)

Saban Pilavlık Bulgur 1000 GR – 3,95 TL

Saban Köftelik Bulgur 1000 GR – 3,95 TL

Efsane İthal Pilavlık Pirinç 1000 GR – 4,45 TL

Efsane Yasemin Kokulu Pirinç 1000 GR – 9,95 TL

Efsane Baldo Pirinç 1000 GR – 8,50 TL

Efsane İthal Pilavlık Pirinç 2500 GR – 10,45 TL

Efsane Yerli Pilavlık Pirinç 2500 GR – 14,50 TL

Efsane Baldo Pirinç 2500 GR – 20,50 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

En Güncel Bim ve A101 Market Broşürlerini Sitemizde Bulabilirsiniz. Sitemizi Her Hafta Rahatça Takip Edebilmek İçin CTRL+D Yaparak Bookmarklarınıza Eklemeyi Unutmayın...
Soru ve Görüşleriniz İçin : info@bim-a101-aktuel.com
/ Wella Koleston / saç ekimi / saç ekim merkezleri