Bim Salça Fiyatları 2020

Domates, patlıcangiller familyasına ait ana yurdu Güney Orta Amerika olan meyvemsi bir sebzedir. İçerisindeki yüksek antioksidan ve yararlı birçok bileşen ile en faydalı yiyecekler arasındadır. Ayrıca içerisin de beta karoten, A,C,E Vitaminleri ve folik asit vardır. Buradan da anlaşılacağı gibi çiğ ve pişmiş hali de çok faydalı ve değerli olan, her yaş grubu için mevsiminde bol bol tüketilmesi gereken önemli bir besindir.

Her sebze ve meyve mevsiminde yenmelidir ki doğal koşullarda güneş ve toprak yardımıyla ortaya çıksın. Mevsimi dışında yenen meyve ve sebzelerde oldukça fazla hormon ve tarım ilacı olabileceğinden mevsiminde tüketmek çok önemlidir. Domates de ülkemizde yaz sebzesi olarak bilinir. Mayıs sonunda çıkmaya başlar eylül sonu hatta hava durumlarına göre ekim başına kadar tarımı devam etmektedir. Salçanın da ham maddesi olan domates özellikle havaların en sıcak olduğu temmuz ve ağustos güneşinden de faydalanarak yapılır. Ülkemizde en güzel salçalar güneşin sıcağını en etkili bir şekilde hissettirdiği nemin az olduğu Güneydoğu Bölgesinde yüksek kalitede üretilir. Bunun dışında da bir çok yerde üretilir tabi ki bunu sırasıyla Güney Anadolu, Ege Bölgesi ve diğer bölgeler takip eder. Hatta evde de salça yapımı mümkündür. Salça, domateslerin rendelenerek belkide saatlerce kaynatılmasıyla elde edilen her yemeğin olmaz ise olmazlarındandır. Saatlerce kaynaması gerekir diyoruz çünkü içerisindeki suyun tamamen buharlaşıp geriye domatesin lifli kısımlarının kalması ve kıvamının koyulaşması gerekmektedir. İçerisinde domates, tuz ve zeytinyağı dışında hiçbir şey olmayan salçalar en doğalıdır ve bu nedenle son zamanlarda evde salça yapımı artmıştır. Salça sadece domatesten değil, kırmızı biberden yada hem kırmızı biber hem domates karışımından da aynı işlemlerden geçerek yapılır.

Bim marketlerde sadece bime özel üretilen Yurdum markasının hem domates salçası hemde acı ve tatlı olmak üzere biber salçası da mevcuttur. Bim salça fiyatları piyasaya göre oldukça ekonomik ve kalitelidir. Zaten oldukça fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Bim Domates Salçası, Bim Biber Salçası Fiyatları, kıvamı ve tadı da oldukça iyidir. Bim marketlere özel üretilen bir çok üründe olduğu gibi hijyenik koşullarda üretilen bu ürünü de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Bim Salça Fiyatları 2020 (Güncel Fiyatlardır)

Yurdum Domates Salçası 830 GR – 7,25 TL

Yurdum Biber Salçası Acı/Tatlı 650 GR – 8,45 TL

Yurdum Domates Rendesi 690 GR – 4,95 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

En Güncel Bim ve A101 Market Broşürlerini Sitemizde Bulabilirsiniz. Sitemizi Her Hafta Rahatça Takip Edebilmek İçin CTRL+D Yaparak Bookmarklarınıza Eklemeyi Unutmayın...
Soru ve Görüşleriniz İçin : info@bim-a101-aktuel.com
/ Wella Koleston / saç ekimi / saç ekim merkezleri