Bim Şeker Fiyatları 2020 (Toz ve Küp Şeker)

Şeker vücudumuzun olmaz ise olmazıdır. Vücuttaki hücrelerimizin enerji ihtiyacını karşılayan , uzmanların zaman zaman uzak durulması gerektiği belirtilen şeker Glikoz ve Früktoz olarak ikiye ayrılır. Genelde besinlerden aldığımız şeker doğal olarak düşünülse de bununda fazlası sağlığa zararlıdır.Ülkemizde şeker genelde şeker pancarından ve şeker kamışından elde edilir. Bu bitkilerden elde edilen şeker vücuda en faydalı olanıdır.

Uzmanların uzak durulmasını istediği üç beyazdan biri olan şeker, herkesin yemeyi çok sevdiği tatlılarında temel maddesidir. Tatlılar dünya mutfağının hepsinde çok önemli bir yere sahiptir. Bizim ülkemizde de tatlı kültürü çok önemli bir yer kaplar. İçeriğindeki şeker her ne kadar kilo aldırsa da şekersiz tatlı olmaz. Bir çok tatlıda da daha az zararlı olması için meyve gibi besinlerinde şekerleri kullanılır. Örneğin hurma gibi.

Piyasada bulunan şekerler genelde bitkilerden elde edilerek işlenir ve en çok tercih edilen şeker pancarıdır. Şeker pancarındaki şeker eşit miktarda glikoz ve früktoz içerir buna da sakaroz denir. Sakaroz çaya konulan şekerdir. Bunun yanı sıra yapay olarak laboratuvarlarda üzerinde çalışılan nişasta bazlı şuruplardaki glikoz yapısıyla fazla oynandığı için yapay şuruplar ile yapılan tatlılardan uzak durmak gerekir. Kısacası piyasada bir çok işlenmiş doğal şekerden üretilmiş yiyeceklerin yanı sıra yapay ve zararlı tatlandırıcılarla tatlandırılmış yiyecekler mevcuttur. Dikkat etmek ve sağlığımız için şeker pancarı ve şeker kamışından üretilmiş şekerleri tercih etmek gerekir.

İşte bu noktada devreye her bütçeye uygun olan Bim marketler zinciri giriyor. Bim Şeker fiyatları Bir çok markaya göre hem daha uygun hemde yüksek kalitede ürünler sunuyor. Bim Şafak Toz Şeker, Bim Şafak Küp Şeker Fiyatlarıyla da en çok tercih edilen ve her mutfakta kullanılan ekonomik bir marka.

İçeriği tamamen pancar şekeridir. Bu şeker sağlığa en faydalı denilebilecek şeker türüdür.

 

Bim Şeker Fiyatları 2020 (Güncel Fiyatlardır!)

Şafak Toz Şeker 5 KG.- 22.70 TL (Kilogram Fiyatı: 4,55 TL)

Şafak Toz Şeker 2 KG.- 9,45 TL (Kilogram Fiyatı: 4,73 TL)

Şafak Küp Şeker 1 KG.- 4,95 TL 

Sofra İyotlu Tuz 750 GR.- 0,90 TL

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

En Güncel Bim ve A101 Market Broşürlerini Sitemizde Bulabilirsiniz. Sitemizi Her Hafta Rahatça Takip Edebilmek İçin CTRL+D Yaparak Bookmarklarınıza Eklemeyi Unutmayın...
Soru ve Görüşleriniz İçin : info@bim-a101-aktuel.com
/ Wella Koleston / saç ekimi / saç ekim merkezleri