1. Ana Sayfa
  2. Bim Ürünleri
  3. Bim Fasulye, Nohut, Mercimek Fiyatları 2022

Bim Fasulye, Nohut, Mercimek Fiyatları 2022

featured

Bim Fasulye, Nohut, Mercimek Fiyatları 2022

Baklagiller sınıfına giren fasulye, nohut, mercimek, barbunya gibi besleyici özelliği fazla mineral ve vitaminler açıcından zengin bu besinler oldukça faydalı olmakla birlikte ülkemizde oldukça fazla sevilmekte ve tüketilmektedir. Ülkemizde  İç Anadolu başta olmak üzere Güney Doğu Anadolu Bölgesi ve bir çok bölgede yetiştirilen baklagiller, içerdikleri karbonhidrat,protein ve lif içerikleriyle insanın günlük alması gereken gereksinimlerini karşılamaktadır. Dünya mutfaklarında özellikle de Türk mutfağında önemli yere sahip bu değerli besinler ülkemizde oldukça fazla yetiştirilmektedir. Kuru Fasulye kabızlığı giderir,tok tutar, kalp krizine engel olur ve  oldukça besleyicidir. Nohut, kemikleri güçlendirir, sindirimi yavaşlatabilir  ve tokluk hissi verir. Fazla tüketilmesi kabızlığa neden olabilir ama çok besleyici bir baklagillerdir.

Mercimek, Kırmızı mercimek ve yeşil mercimek olamak üzere ikiye ayrılır. Kırmızı mercimek genelde çorba yapımında, yeşil mercimek ise yemeği yapılarak tüketilir. Kırmızı mercimek, cilde faydalıdır ve yaşlanmayı geciktirir, diş, kemik ve göz sağlığı için çok faydalıdır. Yeşil mercimek, ise b12 deposudur ve folik asit içerir. Vücudun kas yapısını destekler ve vücudun dinç olmasını sağlar. Barbunya, doymamış yağ asitleri ve lif açısından zengindir. Damarsal hastalıkları azaltır.Fasulyeye benzer ama tat olarak oldukça farklıdır ve daha besleyicidir. Bu nedenle doktorlar genelde emziren annelere ve diyet yapanlara barbunya tüketmelerini önerirler. Bim marketler de bu besleyici baklagiller en uygun fiyata ve yüksek kalite ile sizleri beklemektedir. Genelde bimdeki baklagillerin menşei Türkiyedir. Yerli olan bu ürünlerin yanı sıra ithal olan bi kaç üründe vardır. Örneğin bu ürünlerde biri nohuttur. Bim Nohut iki çeşittir ve biri yerli biri ithaldir(Meksika). Bim Fasulye ise yerlidir.

Bu makalede Bim Fasulye Fiyatları 2022, Bim Nohut Fiyatları 2022, Bim Kırmızı Mercimek Fiyatı 2022, Bim Yeşil Mercimek Fiyatı 2022, Bim Kuru Bakliyat Markası Kalitesi sorularına cevap bulabilirsiniz.

Bim Fasulye, Nohut, Mercimek Fiyatları 2022

Saban Fasulye İri Taneli 1000 GR – 14,95 TL

Saban Beyaz Nohut 1000 GR – 14,25 TL

Saban Nohut 1000 GR – 9,75 TL

Saban Yeşil Mercimek 1000 GR – 9,95 TL

Saban Kırmızı Mercimek 1000 GR – 9,95 TL

Saban Barbunya 1000 GR – 15,75 TL

Yorum Yap

Yorum Yap