1. Ana Sayfa
  2. Bim Ürünleri
  3. Bim Tereyağ Ve Margarin Fiyatları 2022

Bim Tereyağ Ve Margarin Fiyatları 2022

featured

Bim Tereyağ Ve Margarin Fiyatları 2022

Dünya mutfaklarının en güzel yemeklerinin damakta tat bırakmasının sırlarından biri de yemeklerde kullanılan yağdır. En sevilen yemeklerden olan pilavlar başta olmak üzere bir çok yemekte tereyağ kullanılır. Tereyağ süt yağından elde edilen hayvansal bir yağ çeşididir. Tereyağ içerisinde yüksek oranda hatta %80 üzerinde süt yağı bulunur. Bunun dışında su, süt şekeri, yağ asitleri, çözülmüş vitaminler proteinler, asitler ve aromalardan oluşur. Tereyağ sadece gıda sektöründe değil kozmetik sanayisinde de kullanılan bir ham maddedir.

Margarin ise tereyağ yerine kullanılmak üzere üretilmiş bir yağdır. Margarinler hem hayvansal hemde bitkisel yağlardan hem doğal hemde kimyasal olarak da elde edilebilir. Ama tabi ki tereyağının yemeğe verdiği tadı veremez. Damak tadı kuvvetli olanlar bu ikisi arasındaki farkı hemen anlarlar. Tereyağı ve margarin arasındaki fark sadece tadında değildir. Tereyağ, sütün kaymağının çırpılarak yoğunlaştırılmasıyla elde edilir ve hayvansal gıda olarak sınıflandırılırken margarin ise genelde bitkisel yapıda ve sanayi ürünüdür yani tereyağına göre daha yapay bir yağdır. Üstelik tereyağ gibi içerisinde doğal vitaminler mevcut değildir bazı margarinler de ek olarak ilave edilmiş ve daha sağlıklı hale getirilmek hedeflenmiştir.

Bim marketlerde tereyağ ve margarin çeşitleri de talebi karşılayacak çeşitlilikte ve uygun fiyattadır. Bim’e özel üretilen Pervin Tereyağı 1kg , 350 gram, ve 250 gramlık paketler halinde ve en az %82 süt yağına sahip ve renklendirici içermeyen son derece kaliteli bir üründür. Bunun dışında İskenderoğlu Tereyağ 500 gramlık paketler de çeşitlilik adına bim market raflarındaki yerini almıştır. En çok kullanılan bim kase margarin ve bim paket margarinlerde piyasaya göre çok daha uygun fiyatlara bim marketlerde mevcuttur. Bim Tereyağ ve bim margarin fiyatları da kalitelerinin yanı sıra tercih edilirken önemli yer tutar.

Bu makalede Bim Tereyağ Ve Margarin Fiyatları 2022, Bim Tuzsuz Tereyağ Fiyatı, Bim Sütaş Tereyağ Fiyatı 2022, Bim Margarin Fiyatı 2022, Bim Sıvı Margarin Fiyatı sorularına cevap bulabilirsiniz.

Bim Tereyağ Fiyatları 2022

Bim Tereyağ Pervin 1000 gr – 38,95 TL

Bim Tereyağ Pervin 350 gr – 15,95 TL

Bim Tereyağ Pervin 250 gr – 10,45 TL

Bim Tereyağ İskenderoğlu 500 gr – 24,50 TL

Bim Margarin Fiyatları 2022

Bim Margarin Bizim 250 gr – 3,25 TL

Bim Margarin Sole 250 gr – 1,75 TL 

 Bim Kase Margarin Becel Klasik/Tereyağlı 250 gr – 4,50 TL

Bim Kase Margarin Teremyağ 250 gr –4,50 TL

Bim Kase Margarin Sole 250 gr – 2,45 TL

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 1 sene önce

    250 grm Pervin markalı yağın (Tereyağı Demiyorum Çünkü Diğer Markalar İle Kıyaslanamaz) fiyatını 10.50 den 13.50 ye çıkarmış takvime baktım 1 Nisan da değil hani belki şaka amaçlıdır vs diye, ama yok gerçekten saçma bir ciddiyetmiş. Arkadaş siz o yağı kaç kilo sütten elde ediyorsunuz da 13.50 ye satıyorsunuz alt tarafı 250 gr yağ. BIM ucuz felan değil dışarda satılan markalar ile arasında 5 kuruş oynuyor yani ben evime 1.5 kilometre uzaklıktaki BIM e 5 kuruş kar etmek için gitmem. Artı eskiden raflarda ürün bittiği an bitti veya kalmadı denmez aynı dakikada yerine depodan takviye yapılırdı şimdilerde abi malesef kalmadı kelimesini çok kullanıyorlar. Artık adımımı dahi atmıyorum hem 250 grlık yağın fiyatını abarttıklatı için hemde sürekli etiket değiştirdikleri için. Benden tavsiye marka alıp kullanın 5 kuruş için kendinizi ziyan etmeyin. Hem evimin dibindeki market poşet ücreti de almıyor. Bunlar hem poşetten hemde etiket oyunu ile milleti sömürüyor kanmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir