Bim Un, Un Mamulleri Fiyatları 2022( Galeta Unu, Mısır Unu, İrmik, Nişasta)

Tahılların öğütülmesiyle elde edilen ince toza  denilmektedir. Genelde en çok kullanılan buğdayın öğütülmesi ile elde edilmiş olan beyaz un denilen buğday unudur. En temel yiyecek olan ekmeğin temel ham maddesidir. Başta ekmek olunmak üzere hamur işleri  ve pek çok gıdanın temel bileşeni undur. Unun kendi içinde bir çok çeşidi vardır; Tam bugday unu, arpa unu, çavdar unu, sarı buğday unu bilinen çeşitleridir. Çok bilinmeyen çeşitleri ise dinkel unu, kavılca unu, karakılçık unu, kıvılca buğday unudur.

En çok beyaz un ve tam buğday unu tercih edilmektedir. Beyaz un,tam buğday ununa göre  sindirimi biraz daha zordur ve kalorisi fazladır. Tam buğday unu ise beyaza göre bağırsaklarda daha kolay sindirildiği için ve kalorisi beyaz una göre daha düşük olduğundan daha faydalıdır. Un, uzmanlarında obezite gibi hastalıklara temel hazırladığından dolayı, uzak durun diye uyardığı iç beyazdan biridir. Hayatımızda sadece un değil bir çok gıdada kullanmak üzere bir çok un mamulü kullanılmaktadır. Bunlardan en çok kullanılan galeta unu, irmik, mısır unu, nişasta dır.

Durum buğdayının öğütüp elenmesiyle elde edilen şekli irmiktir. İrmik, Türk mutfağında genelde helvalar da ve bir çok yemeğin yardımcı malzemesi olarak kullanılır. Bayatlamış ekmeklerin Fırınlandıktan sonra ufalanıp toz haline gelmiş haline de galeta unu denilmektedir. Galeta unu, köfteler de, et ve tavuk yemeklerinde ve bir çok yemekte gevrek bir örtü oluşturmak için kullanılan un mamulüdür. Nişasta ise gıda sektöründe kıvam arttırıcı ve sıvı maddeleri koyulaştırmak için kullanılan bir karbonhidrattır. Suda çözülmez ve kompleks bir yapıya sahiptir. Mutfaklarda bir çok yemekte başta tatlılarda çok fazla kullanılır. Mısır unu da adından da anlaşılacağı üzere mısırın öğütülerek toz haline gelmiş son durumuna mısır unu denir. Genelde balık kızartmalarında ve bazı ekmek türlerinde fazlaca kullanılmaktadır.

Bim marketlerde  undan tutunda nişasta, galeta unu ve irmiğe kadar bir çok un mamulü mevcuttur. Üstelik uygun fiyata ve iyi bir kaliteye sahip bu ürünler piyasaya göre oldukça ekonomik oldukları için oldukça tercih edilmektedir. Bim un fiyatı ve kalitesi ile piyasada en çok tüketilen hatta en çok tercih edilen ürünlerdendir. Hamur işi ve ekmek yapımında kullanılan olmaz ise olmaz bim kuru maya yada diğer bilinen adıyla bim instant maya da en uygun fiyata bim marketlerde mevcuttur.

Bu makelede Bim Un Fiyatları 2021, Bim Un Çeşitleri, Bim İrmik, Nişasta Fiyatları, En Ucuz Un Fiyatı 2022, Bim Kuru Maya Fiyatı, Bim Un Kalitesi sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Bim Un ve Un Mamulleri Fiyatları 2022

Bim Buğday Unu Efsane 2 KG – 19,45 TL

Bim Buğday Unu Efsane 5 KG – 45,75 TL

Bim Mısır Nişastası Yazgan 200 GR – 4,60 TL

Bim Galeta Unu Sanitta 400 GR – 6,45 TL

Bim İrmik Yazgan 500 GR – 3,90 TL

Bim Kuru Maya  Efsane 5’li – 4,40 TL

Yorum yapın

Bim A101 ve Şok Marketlerinin En Güncel ve En Son Yayınlanan Aktüel Broşürlerine Sitemizden Ulaşabilirsiniz.
saç ekimi / en iyi saç ekim merkezleri / bim aktüel / hair color / çeşme plajları giriş ücretleri