Bim Turşu Fiyatları 2022 (Salatalık, Biber, Karışık )

Turşu, meyve ve sebzelerin tuzlu su, sirke, limon ve sarımsakla uzun süre saklanabilir hale gelmesiyle elde edilir. Türk mutfağının geleneksel tatlarından biri olan turşular, sonbaharda hazırlanır ve tüm bir yıl yenir. Çok faydalı olan ve uzmanlar tarafından tüketilmesi tavsiye edilen turşular, kansere,ülsere ve gribe kadar bir çok hastalığa şifa niteliğindedir. Bir çok sebzenin ve meyvenin turşusu yapılabilir. Türk mutfağında en çok tercih edilen turşular genelde sebze turşularıdır. Bunlardan bazıları salatalık, lahana, patlıcan, pancar, acur, biber,fasulye ve tüm bunların karışımından oluşan karışık turşudur. Bunların dışında da bir çok turşuluk sebze vardır. Turşuluk için kullanılan sebzeler ise tamamen damak tadına ve isteğe göre yapılabilir. Örneğin domates , muz, erik turşusu gibi..

Turşu suyu içeriğinden dolayı iştah açar ve vücudu temizleme özelliğine sahiptir. Toplumda turşu ile ilgili iki fikir ayrılığı vardır. İyi turşu sirke ile mi limon ile mi yapılır diye nesillerdir tartışılan ve filmlere konu olan bu durum hala günümüzde bir netli kazanmamıştır. Bunun çözümü kişilerin damak tadına göre limon yada sirke tercih etmesiyle kendi haline bırakılmıştır. Aslında iyi bir turşu için ikisi de gereklidir. Turşu içeriğindeki sebzelerden dolayı yüksek miktarda lif içerir ve mideyi tok tutar. Bağırsaklarımız için gerekli olan probiyotik bakterileri barındırdığı için sindirim sistemi içinde oldukça faydalıdır. Bim turşu çeşitleri ve fiyatı açısından oldukça tercih edilen bir markettir. Bim turşu fiyatı da piyasaya göre oldukça uygundur ve gönül rahatlığıyla tüketilebilecek kalitededir. Bimde bulunan turşu çeşitleri; acı biber turşusu, biberiye turşusu, salatalık ve karışık turşudur. Bu çeşitlilik bim marketlerin bölge ve şubelerine göre çeşitlilik göstermektedir.

Bu makalede Bim Turşu Fiyatları 2022, Bim Salatalık Turşusu Fiyatı, Bim Biber Turşusu Fiyatı, Bim Karışık Turşu Fiyatı, En Ucuz Turşu Fiyatı 2022 sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Bim Turşu Fiyatları 2022

Fıçı Biberiye Turşusu 335 GR – 6,95 TL

Fıçı Acı Biber Turşusu 350 GR – 6,95 TL

Fıçı Salatalık Turşusu 680 GR – 7,25 TL

Fıçı Karışık Turşu 680 GR – 7,75 TL

Yorum yapın

Bim A101 ve Şok Marketlerinin En Güncel ve En Son Yayınlanan Aktüel Broşürlerine Sitemizden Ulaşabilirsiniz.
saç ekimi / en iyi saç ekim merkezleri / bim aktüel / hair color / çeşme plajları giriş ücretleri